godziny 1

„Uśmiech jest jak słońce, które spędza chłód z ludzkiej twarzy"

W. Hugo

     Czy życie osób starszych musi być uciążliwe, trudne i smutne? Oczywiście, że nie. To od Ciebie, zależy w jakich warunkach i jakim środowisku będziesz żył Ty i ludzie w Twojej społeczności.
     Rozejrzyj się wokół siebie i podejmij wyzwanie, jakim jest pomoc drugiemu człowiekowi!
  Chcemy pomagać osobom starszym, by godnie i z uśmiechem przeżywały jesień swojego życia.

 
Wokół nas żyją osoby starsze, które każdego dnia borykają się ze swoją biedą, wykluczeniem, problemami zdrowotnymi czy samotnością. Jest im trudno, ale nie skarżą się, bo któż ich wysłucha? Czują się nie potrzebne, zepchnięte na „boczny tor życia”, a przecież wciąż drzemie w nich energia i chęć do działania. Cóż jednak mogą? Dla kogo mają się starać? Do kogo zwrócić się o pomoc? Sądzą, że nic im się nie należy, więc egzystują na uboczu, niczym „współcześni trędowaci”. Mają swoje małe i duże marzenia. Pamiętają z dawnych lat jak smakuje kawa z cukrem, bo teraz to już tylko stać ich na gorzką. Z utęsknieniem wspominają smak dobrej mocnej herbaty, bo teraz z oszczędności zaparzają ją kilkakrotnie z tej samej torebki. Odchodzą zmartwieni i zawstydzeni z kolejki w aptece, gdyż przepisane leki okazują się zbyt drogie. Siedzą samotnie na ławkach w parku. Nie mają z kim porozmawiać, gdyż młodym ludziom ich towarzystwo wydaje się nie atrakcyjne, a ich przyjaciele często już odeszli. Kiedyś mieli wielu przyjaciół, mają ogromne życiowe doświadczenie, którym chętnie by się podzielili. Tylko z kim?
Czy tak musi wyglądać życie osób starszych? Czy życie osób starszych musi być uciążliwe, trudne i smutne? Oczywiście, że nie. To od Ciebie, zależy w jakich warunkach i jakim środowisku będziesz żył Ty i ludzie w Twojej społeczności.
Rozejrzyj się wokół siebie i podejmij wyzwanie, jakim jest pomoc drugiemu człowiekowi!
Chcemy pomagać osobom starszym, by godnie i z uśmiechem przeżywały jesień swojego życia.
Nie wiesz jak pomóc lub potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z nami.