godziny 1

06/05/2014 roku o godz. 10:00, odbyło się uroczyste otwarcie Centrum Aktywności Seniora "Jesienny Uśmiech"

TORT

 

Przybyli goście, mieli okazję posłuchać wierszy naszej leszczyńskiej poetki Marii Urban, a także utworów muzycznych w wykonaniu zaprzyjażnionych z fundacją muzyków: Julii, Kaliny i Remika.

OTWARCIE3

OTWARCIE6

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie Centrum Aktywności Seniora, a szczególnie p. dr J. Sołtysiakowi za przekazanie płytek, firmie MARUX za farby,

oraz Panu pułkownikowi M. Janikowskiemu oraz żołnierzom I Leszczyńskiego Dywizjonu Przeciwlotniczego, za ogrom pracy włożonej w wyremontowanie pomieszczeń.

OTWARCIE4

 

jesienny  tablice

Serdecznie zapraszamy

do

Centrum Aktywności Seniora "Jesienny Uśmiech"

mieszczącego się przy
ul. Sienkiewicza 9 (II p.) w Lesznie.

Centrum jest czynne od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00

 

cENTRUM1

 

CENTRUM

 

W Wielką Sobotę zapukaliśmy do drzwi naszych podopiecznych i obdarowaliśmy ich świeżutkimi jajkami.

Było to możliwe dzięki firmie BestOil sp. z o.o. w Lasocicach.

                                                                      Serdecznie dziękujemy !

DSC06554

Aktywni50plus LOGO podstawowe CMYK

 

W dniach 05-06 /04/2014 wzięliśmy udział w piątej edycji targów Aktywni 50+.

Targi w tym roku odwiedziło 3900 osób!

W uroczystym otwarciu targów udział wzięli przedstawiciele Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Międzynarodowych Targów Poznańskich i Miasta Poznań.

Było nam niezmiernie miło gościć Państwa na naszym stoisku.

Serdecznie Państwu dziękujemy za przemiłe rozmowy, wszystkie uwagi i słowa poparcia dla realizowanych przez Fundację Jesienny Uśmiech inicjatyw.

Już dziś zapraszamy Państwa na nasze stoisko w 2015 roku.

DSC06533 

 

DSC06488 DSC06509

Już po raz drugi, ruszyła akcja leki w ramach grantu Razem możemy więcej

Wolontariusze przeprowadzają ankiety, weryfikujące sytuację seniorów zgłoszonych do projektu,  po to byśmy mogli, wybrać tych najbardziej potrzebujących.

          W tym roku projektem obejmiemy 40 osób w wieku +60. 

DSC06547

 

Spotkanie robocze wolontariuszy

Mija już ponad miesiąc od spotkania wigilijnego, a nasi podopieczni ciągle ze wzruszeniem do tego wydarzenia powracają. Dzięki Waszej ofiarności  i otwartym sercom, mogliśmy pomóc w bardzo konkretny sposób naszym seniorom. Przygotowaliśmy dla nich świąteczne paczki z produktami, które pozwoliły im na godne przeżycie świąt Bożego Narodzenia i nie tylko, bo jak się Państwo domyślacie, problem zaspokojenia podstawowych potrzeb towarzyszy im każdego dnia. Oprócz artykułów pierwszej potrzeby, takich jak żywność i środki czystości, zakupiliśmy również węgiel, którego „zdobycie” wielu seniorom wydaje się wręcz niemożliwe. Pomogliśmy także w spłacie zadłużenia, powstałego na skutek trudnego wyboru pomiędzy „zjem - a – zapłacę czynsz”. Kiedy to zrobiliśmy, nasz podopieczny z ogromnym wzruszeniem ściskając nas z całego serca powiedział „jesteście moimi aniołami. Myślałem, że moje życie już się skończyło, że już dzisiaj nie będzie mnie wśród żywych, a Wy daliście mi nową nadzieję. Będę walczył, bo mam tutaj jeszcze coś do zrobienia.”

Zorganizowaliśmy również spotkanie wigilijne, na którym nie zabrakło opłatka, kolęd, poezji, a także podarunków i suto zastawionego stołu. Przyszło na nią ponad 30 osób. Dla wszystkich obecnych był to niezwykle wzruszający wieczór.

 Drodzy Przyjaciele fundacji, chciałabym abyście pamiętali, że to Wasza zasługa. Dzięki Waszej wielkoduszności i konkretnym decyzjom, wlaliście nadzieję w niejedno zmęczone życiem serce  i za to jeszcze raz bardzo serdecznie Wam dziękuję. 

 Agnieszka Łaszczyńska

Prezes Zarządu

Fundacji Jesienny Uśmiech